norwegia

Skitury w Norwegii

Góry wyrastające z morza, urzekające fiordy, moc możliwości skiturowych i żeglowanie od portu do portu – tak w skrócie można opisać naszą ofertę wyjazdów narciarskich do Norwegii. Alpy Lyngen uważane są za jeden z najciekawszych i najpiękniejszych rejonów skiturowych w Europie. Pasmo położone w Północnej Norwegii, około 300 km od koła podbiegunowego, przyciągają narciarzy z całego świata.

Pływamy jachtem pomiędzy kolejnymi rozgałęzieniami fiordów, z których można atakować spektakularne szczyty wznoszące się na wysokość nawet 1800 m n.p.m., prosto z krystalicznie czystych wód. Narciarska wyprawa do Norwegii, to coś niesamowitego, co warto przeżyć przynajmniej raz w życiu!

Narciarska wyprawa do Norwegii to:

  • 6 dni wycieczek skiturowych na najciekawsze szczyty Alp Lyngen*
  • Opieka przewodnika IVBV
  • Tydzień życia pod żaglami. Na jachcie śpimy, jemy, a popołudniami przepływamy do kolejnych wiosek i portów

* Program narciarski jest uzależniony od warunków pogodowych i śniegowych. Możliwe są ewentualne modyfikacje.

Wycieczki skiturowe

Żeglujemy

Góry wyrastające z morza

Polowanie na zorzę polarną

Nazywane czasem „bramą Arktyki” Tromsø jest największym miastem w Północnej Norwegii, z każdej strony otoczone wodami i malowniczymi górami. To tu rozpoczyna się wyprawa w wyrastające z morza Alpy Lyngeńskie.

Co roku mnóstwo turystów przyjeżdża tu polować na zorzę polarną. Dzięki ciepłemu prądowi zatokowemu, w Tromsø panuje dość łagodny klimat jak na swoje położenie daleko na północy. To miejsce, w którym przeplata się kultura, przyroda i niesamowite widoki.

Ale czas na norweskie „spécialité de la maison” – bajkowe fiordy otoczone wyrastającymi z wody stromymi ścianami i arktyczne piękno tutejszych gór. W zimie i wczesną wiosną to istny raj dla skiturowców. W Alpach Lyngen można znaleźć krajobrazy nie do podrobienia. Dzikie, zaśnieżone szczyty ciągną się niemal bez końca. Przestrzeń, pustka i surowe arktyczne wody w dole robią niesamowite wrażenie!

Podczas wyprawy do Norwegii, będziemy przemieszczać się do kolejnych odnóg fiordów, skąd można wyruszyć na wyrastające niemal wprost z wody szczyty, sięgające nawet ok. 1600 m.n.p.m. Nisko? Pamiętajcie, że ruszamy z poziomu 0 😊 Norweskie przewyższenia są więc całkiem spore!

Wszystkie wycieczki odbywają się pod profesjonalną opieką przewodnika IVBV. Planujemy sześć dni działania w górach. Program narciarski jest jednak uzależniony od warunków pogodowych i śniegowych. Możliwe są ewentualne modyfikacje.

Uczestnicy muszą posiadać sprzęt skiturowy (narty skiturowe lub splitboard, foki, kije teleskopowe) oraz ABC lawinowe (detektor, sonda, łopata).

Przez tydzień naszą pływającą bazą będzie komfortowy 20-metrowy jacht wyprawowy. To z jego pokładu codziennie będziemy wyruszać w góry. Popołudniami i wieczorami, po powrocie z gór będziemy przepływać do kolejnych portów.

Na łódce wspólnie gotujemy i jemy posiłki.

Zamknięte wody fiordów są gładkie i spokojne – nie powinno więc być kłopotów z chorobą morską.

Zbudowany w 2007 r. jacht jest przystosowany do żeglugi w najbardziej wymagające rejony świata. Jest wyposażony w 2 systemy ogrzewania, 2 lodówki, zamrażarkę, autopilot i łączność satelitarną. Duża moc silnika (280KM) pozwala żeglować z prędkością 9 węzłów.

Trasa rejsu: Tromso – Alpy Lyngen – Tromso

  • norwegia
DATA: 27.04-4.05.2019
CENA: 4950 PLN + 2390 PLN

Cena zawiera:
– tygodniowy czarter łódki
– wyżywienie
– opieka przewodnika IVBV

SZCZEGÓŁOWA OFERTA

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z naszą szczegółową ofertą wyjazdu.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA