FERIE W DOLOMITACH. TONALE

Ferie z nami to więcej niż narciarstwo. Codzienne animacje, przyjacielska atmosfera, rodzinna rozrywka oraz wieczory tworzone z pasją i zaangażowaniem całej kadry.

Pontedilegno – Tonale to atrakcyjny ośrodek narciarski we Włoskich Dolomitach. Wysokie położenie gwarantuje świetne warunki śniegowe. To idealne miejsce dla jeżdżących już dzieci i dorosłych.

Hotel CHALET al FOSS***s jest naszym odkryciem 2018 roku. Świetna infrastruktura – kryty basen, sauny, banie, łaźnia parowa, sala zabaw dla dzieci. Rodzinne pokoje w tradycyjnym alpejskim stylu. Wyśmienita włoska kuchnia.

Wszystkie dzieci otrzymują szkolenie w cenie wyjazdu. Dzieci dzielimy na grupy, pod względem wieku oraz stopnia zaawansowania. Staramy się robić to tak, aby każda grupa poruszała się w odpowiednim dla siebie tempie. Szkolenie rozpoczyna się o godzinie 10:00 od wspólnej rozgrzewki i trwa do godziny 15:30, z przerwą na lunch. Dotyczy to prawie wszystkich grup szkoleniowych. Zachowujemy maksimum bezpieczeństwa, w związku z tym staramy się, aby grupy były maksymalnie 7-osobowe.

Starannie dobieramy instruktorów. Nigdy nie są to przypadkowe osoby. Stawiamy na młodą, ale doświadczoną kadrę, która wnosi w narciarstwo znacznie więcej, niż tylko techniczną wiedzę.

Wieczorami nasi instruktorzy spełniają również rolę animatorów i opiekunów dla dzieci. Wielu z nich to zapaleni podróżnicy, organizatorzy rajdów, integracji. Narciarstwo dla większości z nich to pasja, a nie wykonywany zawód.

Szkolenie dorosłych odbywa się w dwóch wersjach: grupowo lub indywidualnie. Co roku powstaje grupa sportowa (jazda na tyczkach, freeride) oraz grupa średniozaawansowana. Wszystkich chętnych zapraszamy również do zajęć indywidualnych z instruktorem.

Oprócz zajęć na stoku, jak zawsze przygotowaliśmy dla Państwa bogaty program atrakcji popołudniowych i wieczornych – dla dzieci, dla dorosłych i dla całej rodziny! Codziennie po nartach nasi instruktorzy będą organizowali dla dzieci ciekawe gry, zabawy i zajęcia sportowe tak, by rodzice mieli czas na chwilę odpoczynku w strefie SPA.

Również wieczorami nikt nie będzie się nudził. Rodzinne quizy i zabawy lub osobne atrakcje dla dzieci i rodziców zapewnią miłą rozrywkę po całodziennym wysiłku na stoku.

Bogata infrastruktura oraz rodzinne pokoje. Wyśmienita włoska kuchnia, strefa SPA oraz kryty basen. Hotelowe busy dowożą nas pod samą gondolę.

Hotel Chalet Al Foss***S położony jest w malowniczym miejscu, nieopodal miejscowości Vermiglio, z pięknymi widokami na lodowiec Pressalena. Do ośrodka narciarskiego Passo Tonale mamy zaledwie 6 km, a na stok dowożą nas codziennie hotelowe busy.

Hotel urządzony jest w klasycznym alpejskim stylu z drewnianymi wykończeniami i balkonami. Pokoje są wygodne i przestronne – w sam raz na rodzinny wyjazd.

Hotel posiada bogate zaplecze odnowy biologicznej. Korzystać można z dużego, krytego basenu, którym z pewnością dzieci chętnie zawładną po całym dniu na nartach. Dorosłym proponujemy  klimatyczne SPA, na które składa się sauna z oszałamiającym widokiem na Alpy, łaźnia turecka oraz strefa relaksu. Za dodatkową opłatą skorzystać można również z szerokiej oferty masaży oraz zabiegów.

Wielkim pozytywem jest według nas jakość jedzenia w hotelu. Śniadania i kolacje to naprawdę wykwintne uczty.

PASSO TONALE – 100 km tras, 30 wyciągów, snow parki, wysoko lodowiec

Ośrodek Adamello Pontedilegno – Tonale leży w sercu słynnej doliny Val di Sole, gdzie narciarzy przyciąga słońce i obfite opady śniegu.

Łącznie ośrodek oferuje 30 wyciągów i 100 km tras narciarskich, a jego najciekawszym miejscem jest lodowiec Presena, z 4 wyciągami, gdzie na nartach można jeździć cały rok. Wszystko dzięki wyjątkowemu położeniu ośrodka. Passo Tonale to przełęcz na wysokości 1883 m n.p.m. Otaczający widok na alpejskie szczyty zachwyci każdego!

Przyjeżdżając do ośrodka Adamello Pontedilegno – Tonale możemy liczyć na perfekcyjnie przygotowane stoki. Większość z nich to  trasy średniotrudne i trudne, dlatego miejsce polecamy rodzinom z nieco starszymi, już samodzielnie jeżdżącymi dziećmi.

DATA: 2 – 9.02.2019
CENA: 695 EUR/ 535 EUR

Cena zawiera:
– zakwaterowanie i wyżywienie
– dobre ubezpieczenie SKI
– szkolenie narciarskie dla dzieci
– realizację atrakcyjnego programu Ferie 2019

SZCZEGÓŁOWA OFERTA

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z naszą szczegółową ofertą wyjazdu.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA